Подарунки Online
Академія Подарунка
Інтернет-магазін незвичайних подарунків та сувенірів.  

Кількість: 0
Сума: 0 грн.
Кошик
Оформити замовлення

Головна Повний каталог Останні надходження Про нас Доставка Посилання
  
Підбір подарунка
До 100 грн.
Від 100 до 500 грн.
Від 500 до 1000 грн.
Від 1000 грн.
Колекція "Великі гроші"
Подарунки для чоловіків
Подарунки для жінок
Подарунки начальнику
Для відпочинку
Прикольні подарунки
Подарунок-символ
I love you
Корисні подарунки
Подарунки ручної роботи
Незвичайні подарунки
Подарунок для себе

   Найкраща десятка


Фонтан святковий


Книга-сейф мала


Парасоля самурая


Кухоль Canon з лінзою


Котик-скарбничка


Кухоль Nikon з лінзою


Star Sweet Heart


Столик у ліжко


Спейсрейл, рівень 2


Метелик у банці

bigmir)net TOP 100

topshops

Украинский портАл

Манекі-неко

Манекі-неко (яп. – буквально «Котик, що запрошує») – давній японський талісман для принадження удачі та грошей, відомі також як «Котики удачі», «Котики щастя» або «Грошовиті котики». Ця розповсюджена на сході, переважно у Японії та Китаї, скульптура, зроблена з порцеляни, паперу і дерева, зображує котика із піднятою догори лапкою. Таким зазивним жестом котик ніби принаджує до свого хазяїна гроші, талан і щастя. Фігурки «Котиків удачі» зазвичай виставляють на видноті: у вітринах або при вході до магазину, храму чи офісу. Вважають, що котик із піднятою догори лівою лапкою приманює до свого хазяїна щастя і нові знайомства: відвідувачів, клієнтів і друзів. Котик із піднятою правою лапкою принесе хазяїну вдачу і багатство. Якщо обидві лапки угорі, то багатство і щастя можуть прийти разом.

Манекі-неко – гарний щирий подарунок на день народження та чудова ідея сувеніру до Нового року. «Грошовитий котик» прикрашатиме робочий стіл, сервант або вхід до магазину вашого друга чи родича.

Подарунок. Манекі-неко.
Порцелянові котики випромінюють добро, теплоту і зігрівають душу, оскільки кожна статуетка розмальована вручну, а майстер вклав у кожну часточку себе.

Розпочалося все із руху кішки, що вмиває мармизку. Вона ніби когось запрошувала чи підзивала своєю лапкою. У японському суспільстві загальновживані жести відрізняються від європейських. Нам може здаватися, що котик «махає» лапкою, а для представника японського суспільства – він «зазиває». Насправді ж кішка лише вмиває мордочку. У багатьох країнах є повір’я, що кішка вмивається на дощ. Дослідники припускають, що прототипом Манекі-неко стало японське прислів’я IX століття: «Якщо кішка миє мордочку і вушка – буде дощ». У дощ трапляються неочікувані відвідувачі. Вірогідно звідси і виникли забобони про те що кішка вмивається на гостей. Японці надзвичайно забобонні. Вони завжди тримають кілька амулетів та талісманів вдома чи на роботі.

Існує кілька легенд про виникнення культу Манекі-неко у Японії. Найпопулярніша серед них – це легенда про котика храму Готокудзі.

У ній йдеться про те, що 1615 року настоятель одного з маловідомих храмів у західній частині Токіо надав притулок бездомному коту. Храм перебував у ганебному стані, грошей на ремонт і достойне утримання не було. Якось настоятель пожалівся: «Котику, я не виню тебе у тому, що ти не допомагаєш, бо ти лише кіт. От якби ти був людиною, то міг би щось для нас зробити.» Невдовзі повз храм проїжджав даймьо (князь) Іі Наотака (1590—1659), що повертався із вдалого військового походу. Раптом полив сильний дощ, стало темно і князь сховався під великим деревом. Напевне він би і не помітив храмових воріт, якби не котик, що зазивав його до воріт, манячи лапкою. Князь здивувався, але підійшов до кота – і в ту саму мить у дерево вдарила блискавка і спалила його.

В храмі князя зустрів настоятель. Вражений тим, що трапилося, князь щедро обдарував храм. Пізніше він використав свій вплив у місті аби привести до храму багато заможний людей, що дозволило храму стати популярним і процвітаючим. Храм зберігся і в наші дні. Навесні там поводять церемонію, присвячену своєму «кошачому добродію», а в одній з будівель храму продають фігурки Манекі-неко.

Відтоді скульптура Манекі-неко є одним з найпопулярніших талісманів удачі та благополуччя в Японії. На сході виникла ціла індустрія, котики трапляються у вигляді статуеток, скарбничок, листівок, брелоків, підвісок на мобільні телефони, тощо. «Грошовитих котиків» прийнято дарувати і колекціонувати, їх використовують в рекламі, існують навіть музеї Манекі-неко в Токіо.

Кольори Манекі-неко

Зазвичай котики бувають трикольорові (білі із кольоровими плямами). Вважають, що вони найвдаліші та найщасливіші. Доволі популярні також чорні, червоні, золоті і навіть рожеві котики.

Білий Манекі-неко символізує талан.

Чорний Манекі-неко запобігає нещастю і захищає від зла.

Червоний Манекі-неко позбавить від хвороби і біди, допоможе вирішити особисті проблеми.

Золотий колір – це везіння у справах з грошима і процвітання бізнесу.

Рожевий принаджує любов, наближає весілля і покращує стосунки.

Кіт із заплющеними очима приманює багатство у найближчому майбутньому, із розплющеними – у середньостроковій перспективі.

Символи та їх тлумачення

Коти, що принаджують удачу і багатство, тримають в лапках різні речі (інколи предмети лежать біля них або намальовані на них), які є символами і мають особливе тлумачення.

Риба. Найбільш часто уживане зображення коропа, який символізує силу, сміливість, перевагу. В Китаї короп позначає великі літературні здібності, наполегливість у боротьбі з перешкодами. Згідно зі старовинною китайською легендою, короп, якому вдасться перестрибнути через дуже крутий річковий поріг (Ворота Дракона) сам перетворюється на дракона (вищу істоту-символ). На давніх китайських зображеннях коропа малюють вигнутим у стрибку із головою, що вже перетворилася на драконячу. Отже коропа вважають символом наполегливості та завзятості. Два коропи-близнюки позначають союз коханців. В Японії короп – то є емблема самурая і знак відваги, гідності, сміливості. Короп також є символом щастя і щасливої фортуни. Адже кіт із рибою щасливий! Інколи у риби в роті можна побачити монетки. Китайською мовою слово «риба» і слово «залишок, надлишок» читаються однаково (а пишуться по-різному). Завдяки цій грі слів для китайців риба позначає надлишок і достаток. У японській мові такого збігу немає, але для японців риба є другим за значенням, після рису, продуктом харчування і, відповідно, символом достатку.

Гарбуз. Надзвичайно сильним талісманом здоров’я і довгого життя є гарбуз Хо-лу. Посудину із сушеного та видовбаного гарбуза-горлянки раніше широко вживали для перенесення води. Чиста питна вода була цінністю, тому цей вид гарбуза став талісманом, що допомагає людям. Вважають, що гарбуз-горлянка збирає у себе здоров’я, накопичує його і не дозволяє йому розвіятися.

Магічний молоточок для грошей вважають символом багатства і талану. Він також несе удачу, коли його трясуть. Його часто можна побачити в руках японського бога багатства і праці Дайкоку. Кожного разу, коли він стукає цим молоточком, падають золоті монетки.

Табличка для молитов. Зазвичай на них пишуть подяки і бажання, потім несуть до храму.

Палиця із золотим сувієм позначає мудрість і довголіття. Згідно із японським фольклором така палиця належить Дзюродзіну, який, як і Дайкоку, є одним із семи японських богів щастя.

Баклажан символізує любов, секс і розкоші. На сході страви з баклажанів вважали ласощами і ознакою достатку. Водночас у Японії баклажан був доволі поширеним секс-символом. Його часто зображували на традиційних новорічних ширмах, сувіях, порцелянових і срібних блюдах і чашах, на підкладі святкового кімоно або на нічному кімоно. Баклажан був непрямим символом успіху в коханні (сексі). Вважалося, якщо чоловіку у новорічну ніч наснився баклажан, він користуватиметься успіхом у жінок наступного року. Подарувати маленькій дівчині баклажан означало побажати їй вдало вийти заміж, а хлопцю, відповідно, – вдалого вибору дружини.

Черепаха в Японії підтримує притулок безсмертних і Світову Гору та позначає довге життя, талан і підтримку.

Журавель. В Японії та Китаї журавель – Вельмишановний Пан Журавель, посланець богів, посередник між небом і землею. Він відносить душі до західного раю і символізує безсмертя, довге життя, захисника материнства, а також успіхи і високе офіційне становище й щастя. Журавля часто асоціюють із сонцем і сосною. Журавель і черепаха – побажання здоров’я, довгих літ життя і мудрості.

Квітка персика позначає весну, жіночі чари, весілля. В Японії персик – дерево життя, безсмертя. У буддизмі персик поряд із цитрусом і гранатом є одним із трьох благословенних плодів. У Китаї персик означає безсмертя, дерево життя, весну, молодість, багатство, довголіття

Гора Фуджі – побажання досягнути найвищої мети та кар’єрного успіху.

Сосна – довголіття, благополуччя, життєва сила, плодовитість і сила характеру.

Бамбук позначає невичерпну життєву енергію, витонченість, наполегливість, гнучкість, гарне виховання, довгу дружбу, довголіття і квітучу старість. Бамбук уособлює довершену людину, яка може схилитися під час бурі, але потім знову випрямляється. Бамбук – це знак Будди. Разом із ластівкою бамбук позначає дружбу, з журавлем – довге життя і щастя.

Квіти сакури символізують любов і щасливі стосунки.

Віяло – символ влади і сили. Як предмет, що створює рух повітря, віяло позначає дух, владу і гідність.

Цинь – традиційний музичний інструмент у Китаї та Японії, аналог бандури – символізує подружню гармонію.

Слива. В Японії квітка сливи – символ весни, перемоги над зимою, чеснота і мужність, що долають складнощі; шлюб, щастя. Сливове дерево – це також символ самурая. П’ять пелюсток дикої сливи позначають п’ять основ щастя: благополуччя, шляхетність, довге життя, щасливу долю, душевну чистоту.

Дарума (зображена як голова божества у червоній накидці) – захисник дітей і символ здійснення бажань. Дарума – це японське ім’я священика Бодхідхарми, який приніс дзен-буддизм у Японію з Китаю та Індії. У Даруми відсутні руки і ноги, тому що він так довго перебував у медитації, аби досягти просвітлення, що втратив здатність рухатися. Ляльки Даруми зазвичай роблять з пофарбованого пап’є-маше, незабарвленими лишають лише очі. Одне око малюють, коли загадують бажання, друге – коли бажання здійснюється. В нагороду за «прозріння» Дарума старатиметься виконати прохання, адже він знає, що у цьому випадку йому «відкриють» друге око. Якщо ж бажання не здійсниться, то за рік ляльку Даруми кинуть у новорічне багаття.

Курка і курча уособлюють відтворення, материнську турботу, а також провидіння.

Фігурки «Грошовитих котиків» зазвичай мають гарні нашийник, на якому висить дзвоник. За традицією у багатих японських родинах коти носили нашийник, а дзвоник був потрібен аби визначити місце перебування улюбленця. До того ж вважають, що звук дзвоника відганяє злих духів.

Інколи манекі-неко затискає у лапці Кобан – маленьку овальну монету вартістю в один Рю. Такі монети перебували в ужитку за епохи Едо (1603-1868), однак котики тримають не ординарне рю, а монету із надписом десять мільйонів рю. Це знак талану й успіху. Завдяки таким символам котиків манекі-неко часто використовують як скарбнички.

Джерела:
http://en.wikipedia.org/wiki/Maneki_neko
http://www.marmorensy.lv/1/ru/31/70
http://www.namaii.com/manekineko/
http://www.oriental.lv/new/?file=statji/manekineko
http://www.slovarik.kiev.ua
Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Багатство і здоров’я»
білий #4

394грн.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Багатство і здоров’я»
чорний #4

465грн.

Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Кохання і багатство»
білий #4

394грн.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Кохання і багатство»
чорний #4

465грн.

Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Благополучча»
білий #4

394грн.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «здоров'я та щастя»
чорний #4

465грн.

Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Мудрість та довголіття»
білий #5

550грн.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Достаток та кохання»
білий #5

550грн.

Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Достаток і довголіття»
білий #5

550грн.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Здійснення бажань»
білий #6

740грн.

Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Багатство і кохання»
білий #6

740грн.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Здоров’я і багатство»
білий #6

740грн.

Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Багатство і кохання»
чорний #6

тимчасово відсутній.
Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Здоров’я і багатство»
білий #7

1220грн.

Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Щасливе життя»
білий #7

1220грн.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Здоров’я і багатство»
чорний #7

1400грн.

Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Багатство, здоров’я, кохання»
білий 14 см

1080грн.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Щастя»
білий #8,5

2030грн.

Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Спадкоємець династії»
білий #8

тимчасово відсутній.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Багатство та кохання»
білий #9

3160грн.

Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Квітуча сакура»
білий #8,5

тимчасово відсутній.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Благополуччя»
чорний #9

4600грн.

Подарунок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Багатство та здоров'я»
чорний #9

4600грн.
Подарок. Манекі-неко.
Манекі-неко «Багатство та здоров'я»
білий #9

3160грн.

 Опис 
Найменування Манекі-неко
Артикул 1214
Розмір вказан у назві у дюймах.
Упаковка картонна коробка.
Матеріал порцеляна, бавовна, метал.
Вага від 146 до 650 г
  
Як купити

Замовити доставку:
- на сайті через кошик;
- по e-mail;
- у диспетчера за телефонами:
+380987497313
+380953571275

Забрати самому:
М. "Лівобережна"
вул. Євгена Сверстюка, буд. 4а
Необхідно узгодити за телефонами:
+380987497313
+380953571275Подарунок з колекції

"Сузір'я Сваровскі"


3D-купюри «Великі гроші»


Кухлі фотографа


Святкові фонтани

Подарок, который вам понравился, можно заказать с помощью корзинки, электронной почты или у диспетчера по телефону .
Мы работаем: пн-пт с 10-00 до 19-00, сб с 10-00 до 17-00.
Главная Полный каталог Последние поступления Про нас Доставка Ссылки

Подбор подарка:           До 100 грн.      От 100 до 500 грн.      От 500 до 1000 грн.      От 1000 грн. и больше     
Подарки для мужчин      Подарки для женщин      Подарки начальнику      Подарки для отдыха      Прикольные подарки      Подарок-символ
Коллекция "Большие деньги"      I love you      Полезный подарок      Подарки ручной работы      Необычные подарки      Подарок себе 

Необычные подарки и сувениры. Звоните: +380987497313, +380953571275. Мы работаем: пн-пт с 10-00 до 19-00, сб с 10-00 до 17-00.
Використання матеріалів сайту без згоди власника заборонено. 2007р.